Doporučujeme

GOODGAME EMPIRE

Tipy a triky

Registruj se skutečným emailem

Pokud se zaregistruješ svým skutečným emailem, obdržíš v rané fázi hry bonus 300 rubínů. Abys je mohl získat, musíš dar potvrdit kliknutím v emailu.

Nepoužívej cheaty a hacky

Na internetu se vyskytují mnoho různých cheatů a hacků do této hry. Jejich používání kazí herní zážitek, ale hlavně Vám mohou tvůrci zablokovat účet, jelikož je toto chování přímo v rozporu s pravidly hry.

Využij týdenní ochranné lhůty

Každý nový hráč získá týdenní ochrannou lhůtu proti útokům jiných hráčů, a proto využijte tento čas na rozvoj a hlavně k zabezpečení Vašeho hradu.

Zvaž investici do rubínů

Rubíny představují obrovskou výhodu. Abys je získal, plň úkoly XP, ale hlavně je můžeš nakoupit za skutečné peníze. Pokud ale nechceš utrácet a hrát hru opravdu zdarma, určitě si rubíny šetři, budeš je potřebovat!

Verbování

Verbuj pouze ty nejlepší vojáky, ale dávej pozor, abys do bitvy neposlal vojáky specializované na dálku a nepřítel neměl obranu taktéž na dálku. Důležité je taktizování.

Používej špióny

Pomocí špiónů můžeš vyšpehovat jiné hradní pány a loupeživé barony. Existují dva druhy špionáže: Vojenská špionáže ukazuje, jaké složení vojska a nástrojů má protivník, kterého špehuješ. Hospodářská špionáž naopak ukazuje množství surovin, které daný hradní pán má. Počet špionů se odvíjí od počtu krčem. Ve hře můžeš mít 3 krčmy a proto je postav hned, jak můžeš (level 7).

Postav co nejvíce strážnic

Jelikož můžeš ve hře využívat špióny a tím získat důležité informace o nepříteli, připrav se na to, že i nepřítel špióny používá. Postav co nejvíce strážnic, abys odrazil nepřátelské zvědy.

Nejúčinnější obrana

 • Maximální rozšíření hradu + maximální počet věží + maximální úroveň věží
 • Obsazení hradeb halapartnami a dlouhými luky
 • Maximální využití obranných prostředků
 • Útočné vojsko pryč z hradu

Denní úkoly

 • Napsat zprávu do aliančního chatu
 • Sabotáž - sabotujte okolní hráče, ale raději s minimálním poškozením, abyste je nenaštvali
 • 3 špionáže - špehujte okolní barony (raději zase minimální přesnost)
 • Poslat obchodní zdroje - např. aliančnímu spojenci/kamarádovi, stačí i velmi málo (pár jednotek)
 • Utraťte rubíny - stačí jen jednotky, např. je pošlete do alianční pokladny

Dále je vhodné dodělat úkoly používání alianční kovárny a vybírání darů od občanů (např. daně).

Jsi neustále napadán?

 • Najdi si dobrou alianci ve své blízkosti a napiš slušnou a informativní žádost o členství, ve které vysvětlíš svoji vlastní situaci a hořící hrad.
 • Verbuj výhradně obránce (kopiníky (veterány), lučištníky (veterány), halapartny, lukostřelce s dlouhým lukem a žoldnéře s lukem) + změň procenta poměru pro boj zblízka a na dálku.
 • Když na vás opět přijde útok, ve kterém nemůžeš zvítězit, pošli svoje obránce ke vzdálenému hradu loupeživých baronů úrovně 1. Útok ve svém vlastním hradě sice prohraješ, neztratíš však vojáky.
 • Napiš slušně danému hráči a zeptej se ho, proč tě napadá. Vtipný příspěvek na začátku často působí sympaticky, ale čertění se nad tím, co obdržíme zpět, věc jenom zhoršíme.

Další tipy a triky můžeš zjistit v nejběžnějších otázkách anebo na oficiálním fóru hry Goodgame Empire.

Komentáře

Baví Vás Goodgame Empire? Pochlubte se ostatním svým impériem!

Soldier