Doporučujeme

GOODGAME EMPIRE

Recenze a dojmy ze hry

Úvod

Je to už mnoho let, co jsem byl v úžasu nad hrou Aga of Empires a Settlers. Sledovat vývoj impéria, stavět budovy přesně tam, kde se mi zlíbilo, sledovat, jak se obyvatelům vesnice daří a v neposlední řadě plánovat válečné tažení. Strávil jsem u těchto her mnoho měsíců, ale teď tu máme ještě větší kalibr a žrouta času. Ano, Goodgame Empire.

Není mnoho tak úspěšných studií, které se specializují na web-browser hry, jako je Goodgame Studios. Každá hra je velmi úspěšná a svým zaměřením rozdílná. Goodgame Studios mají jedinečný otisk v podobě nádherně kreslené grafiky, která je vhodná pro všechny věkové kategorie. Již samotná číslovka 200 milionů hráčů a 60 milionů hrající Goodgame Empire svědčí za vše.

Hra

Díky popularitě hry je lokalizovaná do mnoho jazyků, ale hlavně i do českého. Nedávno dokonce v TV běžely i reklamy, což určitě hře prospělo.

Hru můžete hrát kompletně zdarma. I když to není úplně tak pravda… Ano, zdarma hrát můžete, ve hře ale existuje i tzv. prémiová měna vedle zlaťáků – rubíny. Rubíny jsou velkou výhodou, ty jsou ale celkem drahé. Další výhodou je i to, že běží v prostředí webového prohlížeče. Odpadá tedy únavné instalování hry do počítače. Stačí vám jakýkoliv moderní webový prohlížeč. To přináší i další výhody. Hru můžete spustit na jakémkoliv počítači, stačí se jen přihlásit ke svému účtu.

Goodgame Empire je masivně multiplayerová budovatelská strategie, ve kterém stavíte na třech základních surovinách – jídlo, dřevo, kamení. K čemu jednotlivé suroviny slouží, netřeba vysvětlovat. Hra také nabízí ekonomický systém, který zahrnuje dvě měny – zlaťáky, ty můžete získat pomocí vybírání daní obyvatel a využíváte je k nákupu vojáků a mnoho dalšího. Druhá měna jsou již zmíněné rubíny.

Celá tato budovatelská idea je zpestřena vedlejšími úkoly, kdy musíte rozhodovat o chyceném zloději, vysvobození nebohé pany, žádosti vesničanů a mnoho dalších, jelikož tvůrci obsah stále obohacují a vylepšují. Jedná se přeci o MMO hru!

Pohled na knihu úkolů

Další fází hry je dobývání hradů. Z počátku plníte úkoly a dobýváte hrady NPC, v pozdější fázi již bojujete proti opravdovým hráčům a utváříte aliance. Právě v této fázi začíná ta pravá válka. Jedná se přeci o MMO hru!

Mapa okolí

Visuál hry je naprosto dech beroucí. Vše je vykresleno do nejmenšího detailu, celé je to velmi pestrobarevné, máte pocit, že Vaše impérium opravdu žije vlastním životem. Po zahradě běhají farmáři, kameníci pobíhají po kamenolomu, vojáci trénují.

Závěr

Ze hry jsem naprosto uchvácený, konečně něco ve mne zažehlo již dlouho uhašený budovatelský plamínek. Škoda jen větší ceny rubínů, párkrát se ale investovat vyplatí. Doufám, že tvůrci neusnou na vavřínech a budou stále přidávat nový obsah a udržovat hru na špici web-browser her, kam rozhodně Goodgame Empire patří. Hodnocení: 85%

Chcete psát uživatelské recenze? Napište Vaši žádost do komentářů!

Komentáře

Baví Vás Goodgame Empire? Pochlubte se ostatním svým impériem!

Sea man