Doporučujeme

GOODGAME EMPIRE

Návod

Na této stránce jsou vysvětleny nejdůležitější pojmy hry. Další informace získáte na stránce s tipy a triky a nejběžnějšími otázkami. Možná Vám pomůže i oficiální fórum hry.

Vlastní hrad

Na hradě můžete stavět různé budovy a rozšiřovat jeho pozemek pomocí hradeb. Hradby jsou vybaveny věžemi. Obrana hradu primárně závisí na úrovni hradeb a těchto věží. Pokud potřebujete pomoci s GUI hradu, mrkněte do oficiálního fóra.

Záběr na hrad 1 Záběr na hrad 2

Základna

Základny jsou jako menší hrady, které slouží jako zdrojová pole a jsou různě roztroušené po mapě světa. Na rozdíl od vlastního hradu mají pouze dva zdroje surovin. Jaké zdroje to jsou, vidíš vždy na mapě. Doporučuje se mít jednu základnu na dřevo a druhou na kámen. Základnu musíš dobýt. Celkem je možné obsadit až 3 základny.

Suroviny

Dřevo je základní stavební materiál. Získávají jej dřevorubci v lese, produkci dřeva může zvýšit pila. Dřevo využijete na stavbu prakticky všech nerubínových budov včetně okrasných prvků, rozšíření hradu a povyšování úrovně věží, dále se používá na výrobu většiny obranných a útočných prostředků.

Kámen je další stavební materiál. Získává se lámáním skály v kamenolomech. Produkci kamene může zvýšit kameník. Kamení použijete na stavbu většiny budov, jeho použití stoupá úměrně s úrovní hradu a jednotlivých budov, použije se i na rozšíření hradu, povyšování věží a na některé obranné či útočné prostředky.

Jídlo slouží k výživě Vaší armády (obyvatelstvo kupodivu jídlo nespotřebovává). Každá jednotka spotřebuje jistou dávku jídla, takže je vhodné zajistit jeho dostatečnou produkci. V případě nedostatku jídla vojáci dezertují. Jídlo se získává z polí prostřednictvím budov farem. Produkci jídla může zvýšit mlýn, naopak snížit spotřebu může rubínová pekárna.

Veřejný pořádek

Veřejný pořádek ovlivňuje produkci surovin na daném hradě. Veřejný pořádek zvyšují okrasné prvky a míra ochrany, nepokoje jej snižují.

Populace

Civilní obyvatelstvo hradu či základny slouží k produkci zlaťáků, protože právě na počtu obyvatel závisí výše vybraných daní. Obyvatelé bydlí v příbytcích, které mají podle úrovně určitou (vždy naplněnou) kapacitu. Později lze obyvatele ubytovat i v rubínových měšťanských domech.

Vojsko

Vojáci jsou třeba na obranu i na útok, podle toho se dělí na jednotky obranné, útočné a univerzální. Verbování vojáků se provádí v kasárnách za zlaťáky (rubíny), kasárny je vhodné udržovat na nejvyšší možné úrovni, aby se zajistila produkce nejlepších jednotek. Pro použití vojska na útok je třeba mít dále zbudováno velitelství a mít dostatek bratrů ve zbrani.

Kovárna Screenshot útoku na tábořiště

Zlaťáky

Zlaťáky slouží k nakupování vojáků, dále je můžete i využít na královském trhu, darovat je alianci apod. Zlaťáky se získávají převážně z vybírání daní, které je velmi důležité (hra má implementovaný ekonomický systém). Dále můžete získat zlaťáky rabováním na hradech loupeživých baronů, či za různé úkoly.

Rubíny

Rubíny jsou prémiová měna a to znamená, že se za ně dají kupovat všelijaké výhody, např. lepší budovy, lepší jednotky, lepší obranné i útočné prostředky, vyšší produkci surovin a mnoho dalšího. Rubíny můžete získat při startu hry, za plnění úkolů a při postupu na další úroveň. Větší částku si můžete koupit za skutečné peníze.

Svět

Svět Goodgame Empire se skládá z pěti království: Velká říše (zelené království), Ledovec věčné zimy, Hořící písky, Ohnivé vrchy a nově také Bouřlivé ostrovy.

  • Velká říše - začátek hry, nepřátelé jsou loupeživý baroni
  • Ledovec věčné zimy - od levelu 25, nestavíte, zvyšujete produkci, nepřátelé jsou Barbaři, můžete těžit speciální surovinu - dřevěné uhlí
  • Hořící písky - od levelu 40, zvyšujete produkci, nepřátelé jsou Arabové, můžete těžit speciální surovinu - olivový olej
  • Ohnivé vrchy - od levelu 50, zvyšujete produkci a nepřátelé jsou Kultisti a Draci, můžete těžit speciální surovinu - sklo
  • Bouřlivé ostrovy - nově od levelu 35, každý hráč má svůj ostrov
Mapa světa

Obchodní metropole

Ve Velké říši je nově možné najít obchodní metropole. Obchodní metropole je možné dobít stejně jako hlavní města, avšak namísto paláce je zde potřeba postavit obchodní stanici. Hráč může vlastnit maximálně jedno hlavní město a jednu obchodní metropoli.

Aliance

Bojovat proti celému světu je herkulovský úkol a proto je výhodnější utvářet spojenectví. Tomuto spojenectví se říká Aliance. Týmová práce se mnohdy vyplatí, ať už se jedná o útok, či obranu.

Teď už musíš znát opravdu vše, začni hrát Goodgame Empire!

Komentáře

Baví Vás Goodgame Empire? Pochlubte se ostatním svým impériem!

Pest