SHADOW KINGS

Pokud se ti hra líbí, sdílej, lajkuj, tweetuj

Fantasy MMO hra Goodgame Shadow Kings - Dark Ages

Goodgame Shadow Kings Dark Ages - fantasy budovatelská strategie

Shadow Kings s podtitulem Dark Ages je nová hra od Goodgame Studios, které stojí za velmi úspěšnými hrami, jako je Empire, Big Farm či Gangster (Mafia). Hra se odehrává ve fantasy světě a tím zaplní díru v již tak rozsáhlém portfoliu her. Hra má ambice sesadit z trůnu právě Empire, která je nejhranější hra od tohoto německého studia a podle prvních hodin hraní to opravdu vypadá na supér zábavu!

Goodgame Shadow Kings Dark Ages - Vytvoř fantastický svět Goodgame Shadow Kings Dark Ages - Doveď k dokonalosti produkci

Od dávných věků, žijí lidé, vznešení elfové a mocní trpaslíci, společně v míru, ale jejich bezstarostný způsob života leží v žaludku tvorům temnoty. Po desetiletí příprav, armáda drsných orků, goblinů a urostlých trolů, započala devastující invazi zla proti dobru a míru fantasy světa.

Goodgame Shadow Kings Dark Ages - fantasy budovatelská strategie

Ve hře můžete zakládat své vlastní města a prvním úkolem je vyprodukovat suroviny na vybudování osady, následně vytvořit armádu, se kterou se dobro utká s temnými silami stínů. Dobývej nepřátelské základny a bojuj v epických bitvách, rozhoduj o osudech města a obyvatel, jejich osud je ve tvých rukou. Shadow Kings Dark Ages je MMO strategie, a proto si co nejdříve najdi přátele a zakládej s nimi spojenecké aliance proti zlu, plánujte bojové strategie, při kterých dokonce budeš muset prokázat svoji diplomatickou dovednost. To vše v nádherné a velmi působivé grafice, na kterou jsme již několik let zvyklí.

Goodgame Shadow Kings Dark Ages - Doveď k dokonalosti obchod Goodgame Shadow Kings Dark Ages - Bojuj v epických bitvách

Na Shadow Kings pracuje tým vývojářů, který stojí za mobilní verzí hry Empire (Four Kingdoms), která se stala od svého vydání hitem online her. Hra je nyní dostupná jak pro mobilní zařízení (Android, iOS), tak pro počítač, jako web-browser hra. Nicméně, i když jsou tyto verze velmi podobné, tak se přímo nejedná o identické kopie a tudíž mezi nimi není možné sdílet herní účet. Budete si muset založit dva, pokud budete chtít hrát i na svém mobilním telefonu. Web-browser verze má podtitul Dark Ages, což může i nasvědčovat tomu, že se v budoucnu plánuje pokračování anebo si alespoň Goodgame Studios nechává otevřená zadní vrátka...

Goodgame Shadow Kings Dark Ages - Zakládej aliance

Hlavní postavy

Už jsi se rozhodl, kterého hrdinu máš nejraději? Pokud stále tápeš, tak ti možná pomůže krátký příběh hrdinů. Ať už je ti sympatický zlý, ale zato silný Gorok, vousatý Bombert, který je expert na vojenství a daně, krásná elfka Meria či myslitel Alvin, každá z postav je v něčem zajímavá. Rozhodnutí je jen na tobě.

Gorok, Ork

Gorok, Ork

Šéf útočících temných hord je agresivní, barbarský a velmi dobře tělesně stavěný darebák, který drancuje a plení s velkou vášní. Rozhodně nenechává nikoho na pochybách o své reputaci.

„Slabí lidé! Vaše pokusy o chycení našich pánů jsou ubohé. Za trest jsme vesnice před vašim městem všechny vypálili. Ať se tento akt stane pro vás lekcí, abyste již nic podobného v budoucnu nezkoušeli!“

Bombert, Trpaslík

Bombert, Trpaslík

Ve svých 155 letech se Bombert nachází v jeho nejlepších letech. Dle lidských měřítek by si nikdo nemyslel, že je mu více než 55 let. V souladu s charakteristikami jeho rasy vyslovuje náměty/požadavky velmi srdečným způsobem a je samozřejmě vždy připraven jít do pořádného boje.

„Zlomené sekery a ztráty vousů! Další útok nás rozdrtí v případě, že se na něj nepřipravíme a nenasbíráme naše poklady!“

Meria, Elf

Meria, Elf

Na první pohled se mladá a přesto již 200 letá Meria více zajímá o konstruování a pohledné věci než o válku. Stará se o budovy a produkci zdrojů ve městě s absolutním nasazením. Ojediněle se pohádá s Bombertem, tyto hádky však nepřekročí dobře známé elfsko-trpasličí postrkování.

„Hladoví trpaslíci jsou nesnesitelní! Nasycení také, ale alespoň se pak více rozohní v boji!“

Alvin, Mystik

Alvin, Mystik

Na první pohled to možná může připadat náročně, rozlišit mystiky od mágů, ale ve skutečnosti je to velice jednoduché: Vzhledem k tomu, že mystici provádí množství morálně diskutabilních úkonů, je možné říci, že všichni lidé v róbách a špičatých kloboucích, na které narazíte na ulicích, jsou mágové. Loajální mystikové je rozporné pojmenování. Jejich služby může využít kdokoliv, kdo má dostatek zlatých po kapsách. Alvin není výjimkou. Mimochodem, jeho oblíbenou aktivitou je využívat jeho postavení k získání výhody v každé situaci.

„UDA – Unie pro pochybné umění – požaduje 13% navýšení platu a 3 dezerty denně pro všechny trvale zaměstnané mystiky!“

Zdroj: Oficiální fórum hry

Příběh hry Shadow Kings aneb Jak to všechno začalo

Asi každého hráče této úžasné hry zajímá, jak to vlastně všechno začalo, proč se mírumilovní elfové, silní trpaslíci a lidé spojili a vytvořili alianci proti silám zla. Tak jako ke každé hře, tak i v Shadow Kings existuje příběh, který vás bude hraním provázet každý den. A proto pro nás Goodgame Studios připravilo tento krátký příběh a k němu přibalilo pár krásných artworků.

Lidé, elfové a trpaslíci žili mírumilovně, vedle sebe, po mnoho generací. I přes občasné výměny názorů se nikdy velké konflikty neobjevily. Elfové zůstávali ve vrcholcích stromů, trpaslíci prokopávali zemi v honbě za poklady a lidé si hleděli své každodenní práce. A pak přišla válka...

Goodgame Shadow Kings Dark Ages - Příběh, jak to všechno začalo

Až příliš dlouho byl komfortní, bezstarostný život lidí, elfů a trpaslíků trnem v oku temným rasám. Záviděly sousedům jejich bohatství a úrodná území. Po dekádách příprav vykonala obrovská armáda orků, trolů a goblinů dobývačné tažení a zanechala za sebou v kraji pouze temný stín.

Goodgame Shadow Kings Dark Ages - Příběh, jak to všechno začalo

Elfové byli mezi prvními, kteří ztratili své domovy. Jejich lesy byly vypáleny a byli nuceni hledat přístřeší ve městech lidí. Trpaslíci byli další na řadě. Experti na výbušniny v řadách hordy orků přivedli trpasličí tunely ke kolapsu a odřízli je tak od zbytku světa. Pouze pár přeživším se podařilo utéct, aby se následně připojili k elfům a lidem. Lidský svět by nepochybně úplně zanikl nebýt narychlo vytvořeného spojenectví mezi lidmi, trpaslíky a elfy.

Goodgame Shadow Kings Dark Ages - Příběh, jak to všechno začalo

Tyto tři rasy byly schopny zahnat Temné hordy zpět a pozastavit jejich postup. Výsledkem byla patová situace, která existuje dodnes.

Téměř o více než půl století později se musí lidé, elfové a trpaslíci pořád schovávat za vysoké tlusté zdi, zatímco orkové zabrali malé základny a pevnosti napříč celým královstvím.

Goodgame Shadow Kings Dark Ages - Příběh, jak to všechno začalo

Král neexistuje a jednotlivé království mezi sebou soupeří o moc a prestiž. Elfové a trpaslíci se zabydleli v lidských městech a představují lidem svou kulturu. Jejich vliv lze pozorovat na velkém množství budov a dekorativních objektů, ale není žádným tajemstvím, že velké množství elfů a trpaslíků se nemůže dočkat dne, kdy dobijí zpět své původní domovy a rozptýlí temnotu jednou a provždy.

Zdroj: Oficiální fórum hry

Původní tisková zpráva mluvila o tom, že Shadow Kings vyjde v srpnu 2014 a to Goodgame dodrželo. Od 13. srpna 2014 je hra dostupná i pro PC jako browser hra a vypadá ještě lépe, než jsme čekali. Fantasy svět působí opravdu živě a roztomilá 3D grafika je naprosto dech beroucí. Určitě hru ihned vyzkoušejte, nebudete litovat.

Původní tisková zpráva o vydání Shadow Kings (anglicky).

V neposlední řadě bych Vám chtěl připomenout, že Shadow Kings - Dark Ages je stále v ranné fázi a proto se stále vyvíjí, bude jistě přibývat další funkcionalita a pokud máte nějaké tipy, jak by hra mohla být pro ostatní příjemnějším a lepším zážitkem, tak neváhejte a podělte se o nápady s tvůrci hry na jejich oficiálním fóru v sekci "Podněty, pochvala a kritika".

Další informace na oficiálním fóru.

Goodgame studios

Goodgame Studios je německé studio, které se specializuje právě na web-browser hry. O tom, že je velmi úspěšné svědčí i to, že jejich hry hraje více než 210 milionů hráčů po celém světě a toto číslo bude s novou fantasy MMO hrou Shadow Kings raketově růst dál.

Nabrus svou sekeru, připrav luk a vyprav se do války proti barbarským protivníkům. Dobrodružství plné tajemství a nebezpečí čeká jen na tebe!

Komentáře

Řekněte nám, co se Vám na Shadow Kings nejvíce líbí.

Goodgame Shadow Kings - Dark Ages
TOPlist